Satış Sözleşmesi

13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı resmi gazetede yayınlanan mesafeli sözleşmeler uygulama usul ve esasları hakkında yönetmelik gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

satış sözleşmesi

madde 1 – taraflar
1.1 satıcı

adres: Armağanevler mahallesi sırt sokak atapol residance A4-12

Ümraniye/İstanbul

telefon : +90 (530) 060 80 80

e-posta : info@antikpin.com
1.2 alıcı
adı, soyadı, ünvan, adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

madde 2 – konu
işbu sözleşmenin konusu, alıcı nın satıcı ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

madde 3 – sözleşme konusu ürün
ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, satış bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. ödeme şekli, fatura ve teslimat adresi irsaliye/ irsaliyeli fatura / fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

madde 4 – genel hükümler
4.1 – alıcı, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder kredi kartı (vısa, mastercard, american express), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. bir (1) işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.

4.2 – sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcı nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 – sözleşme konusu ürün, alıcı dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

4.4 – artı tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar kdv dahil tl olarak ifade edilmiştir.

4.5 – satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 – sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı veya onaylı nüshasının satıcı ya ulaştırılmış olması ve bedelinin alıcı nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 – ürünün tesliminden sonra alıcı ya ait kredi kartının alıcı nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini satıcı ya ödememesi halinde, alıcı nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde satıcı ya kullanılabilir ve eksiksiz halde göndermesi zorunludur. bu takdirde nakliye giderleri satıcı ya aittir.

4.8 – satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcı ya bildirmekle yükümlüdür. bu takdirde alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. alıcı nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.9 – antikpin.com ‘da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.10 – 24 saatte gönderim ibaresi, çalışma gün ve saatlerinde sipariş edilen bir ürünün 24 saat içerisinde kargoya verileceğini, 3 günde gönderim ibaresi ise çalışma gün ve saatlerinde verilen siparişinizin takip eden üç çalışma günü içerisinde kargoya verileceğini belirtmektedir.

4.11 – tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

4.12 – paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. daha sonra, tutanak destek@antikpin.com a gönderilmelidir.

4.13 – antikpin.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

4.14– iade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

madde 5 – cayma

alıcı, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde satıcı ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcı ya teslim edilen ürünün satıcı ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli alıcı ya iade edilir. fatura aslı gönderilmez ise kdv ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan eft kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar satıcı ya aittir.

madde 6 – cayma hakkı kullanılamayacak ürünler

niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (cd, dvd, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

– her türlü yazılım ve programlar
– dvd, vcd, cd ve oyunlar
– bilgisayar ve sarf malzemeleri

madde 7 – yetkili mahkeme
işbu sözleşmenin uygulanmasında, sanayi ve ticaret bakanlığınca ilan edilen değere kadar tüketici hakem heyetleri ile alıcı nın veya satıcı nın yerleşim yerindeki tüketici mahkemeleri yetkilidir. siparişin gerçekleşmesi durumunda alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

teslimat: teslimat süresi, sipariş onay mailinin gönderilmesinden sonra 24 saat içinde kargo firmasına verilmesini belirtmektedir.

 

kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. ürün, alıcı dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden antikpin.com sorumlu tutulamaz. 

 

teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. adres değişikliği durumunda yeni adresinizi bilgilerim bölümünden düzenleyiniz.

ürün iade prosedürü

  • Yanlış sipariş edilen veya tarafımızdan yanlış teslim edilen, ilk kullanımda arızalı olduğu saptanan ürünler, satış tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.
  • İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.
  • Ambalajı açılmış ve/veya lisans anlaşması kullanılmış olan yazılım ürünleri iade alınmaz.
  • Kargo ile gönderilen iadelerin kargo bedeli müşteri tarafından ödenir.
  • Ürün iadeniz kabul edildikten sonra, fatura miktarı hesabınıza alacak olarak kaydedilecektir.

ödeme iade prosedürü

  • Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde kredi kartı hesabınıza yapılacaktır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4